سه راه بازیابی پس از شکست

هر کسی ممکن است در کسب و کار خود شکست بخورد؛ به عنوان مثال: توفانی که فروشگاه شما را خراب کرده، قطعی اینترنت که کارتان را معلق کرده، یا هر مورد دیگری که ممکن است در کسب و کار یا حتی زندگی شما پیش بیاید. در ادامه سه نکته ای که به شما در بازیابی از شکست کمک می نماید از زبان «آماندا ابلا» (Amanda Abella) متخصص امور مالی و نویسنده کتاب پر فروش «پول را به شیرینی بدل کنید» (Make Money Your Honey) مطرح شده است. لازم به ذکر است که تمام این راهنمایی ها می تواند علاوه بر کسب و کار، در زندگی روزمره نیز کاربرد داشته باشد.
 آن چه را که تحت کنترل تان نیست، بپذیرید

اولین قدم در راه بازگشت از یک شکست، این است که آنچه را که تحت کنترل شما نیست، بپذیرید. به عنوان مثال شما نمی توانید توفانی را که موجب نابودی کسب و کارتان شده کنترل کنید؛ پس خشم طبیعت را بپذیرید. یا اگر در محل کارتان برق رفته و اینترنت در دسترس نیست و کاری از دست شما بر نمی آید، شرایط موجود را بپذیرید و پس از وصل شدن اینترنت، به کارتان ادامه دهید.

در هر دو مثال ذکر شده، شما هیچ کاری از دستتان بر نمی آید. لذا به جای ناراحتی و استرس، به خود بگویید: «بگذار گذشت زمان مسئله را حل کند!». این موجب می گردد که کمتر احساس گناه کنید و وقتی که مشکلات حل شد، راحت تر و سریع تر به کار خود ادامه دهید.
بر موارد تحت کنترلتان تمرکز کنید

بعد از پذیرفتن موارد خارج از کنترل، حالا باید بر مواردی که تحت کنترل شماست، تمرکز کنید. خانم ابلا مثالی را مطرح می کند: فردی را تصور کنید که قصد فروش محصولاتش از طریق ایمیل را دارد ولی موفق نمی شود و از سوی دیگر مالیات کسب و کارش نیز روز به در حال افزایش هستند. من به این فرد پیشنهاد کردم که چرا امتحان نمی کنی که از طریق ایمیل تبلیغ کنی ولی فروش را با تلفن انجام دهی؟

این پیشنهاد در نهایت موجب کنترل بیشتر او بر کسب و کارش شد.


برای بسیاری از ما راحت است که پس از یک شکست، بیش از حد احساساتی شویم. البته باید همواره توجه کنیم که احساس نا امیدی با غوطه ور شدن در آن تفاوت دارد. هر چه دیرتر از نا امیدی فاصله بگیرید، بیشتر درجا می زنید و پیشرفت خود را به تعویق می اندازید.

خانم ابلا می گوید: «به نظر من بهترین درمان برای فرار از نومیدی، درس گرفتن از اشتباهات است، البته بدون قضاوت کردن آنها».
سخن پایانی

شکست مانع از موفقیت نمی شود. در واقع آنها بخشی از مسیر شما در کسب و کار یا زندگیتان هستند. با به کار گیری راهنمایی های بالا می توانید پس از شکست، خود را بازیابی کرده و قوی تر از گذشته به راه خود ادامه دهید.


مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.


تلفن


آدرس

اصفهان: خیابان مدرس نجفی

ایمیل
info@novinweb.com
خدمات
میزبانی وب
میزبانی بانک اطلاعاتی
راه اندازی سرور
راهکارها
سیستم های توزیعی
مهندسی مدل رانده
توسعه فرایند نرم افزار
محصولات
وب سایت اختصاصی
برنامه کاربردی
اپلیکیشن موبایل
Top