توصیف تصاویر موجود در وُِرد و پاورپوینت برای نابینایان با هوش مصنوعی مایکروسافت

توصیف تصاویر موجود در وُِرد و پاورپوینت برای نابینایان با هوش مصنوعی مایکروسافت

در این ویژگی، مایکروسافت قصد دارد با استفاده از الگوریتم های هوش مصنوعی امکان توصیف خودکار تصاویر و متون به کار رفته در برخی از نرم افزارهای مجموعه آفیس را فراهم نماید. به این ترتیب زمانی که یک فایل ارائه (به عنوان مثال پاورپوینت) را برای یک نابینا ارسال می کنید، وی می تواند به صورت صوتی از محتوای فایل مانند تصاویر، متون و اسلایدها مطلع گردد. مایکروسافت به این وسیله در حال برداشتن قدمی بزرگ در مبحث ادراک ماشین است که به وسیله آموزش شبکه های عصبی و یادگیری عمیق ماشین می تواند منجر به درک صحیحی از محتوای تصاویر شود.

تیم آفیس ۳۶۵ در یک پست وبلاگ اشاره می کند:

    ما قابلیت خوانش تصاویر وارد شده در اسناد را به آفیس اضافه خواهیم کرد. با استفاده از یادگیری ماشین، این سرویس روز به روز بهتر خواهد شد تا به هدفی که برای آن تعیین شده است، یعنی کمک به شما در قابل دسترس کردن رسانه های شما برای اقشار بیشتر، دست پیدا نماید.

فیسبوک نیز پیشتر، سرویس مشابه ای در ماه آپریل برای خوانش توضیحات درج شده در تصاویر ارائه داده بود. هم اکنون شرکت های بیشتری در صنعت فناوری، از هوش مصنوعی جهت غنی کردن محتوای رسانه ای بهره می برند.

این ویژگی سال آینده برای مشترکین آفیس ۳۶۵ در رایانه عرضه خواهد شد. مایکروسافت همچنین قابلیت راهنمای صوتی و همچنین ویژگی استفاده از رنگ های خاص را برای کسانی که دچار بینایی ضعیف هستند، سال آینده به آفیس می آورد.


مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.


تلفن


آدرس

اصفهان: خیابان مدرس نجفی

ایمیل
info@novinweb.com
خدمات
میزبانی وب
میزبانی بانک اطلاعاتی
راه اندازی سرور
راهکارها
سیستم های توزیعی
مهندسی مدل رانده
توسعه فرایند نرم افزار
محصولات
وب سایت اختصاصی
برنامه کاربردی
اپلیکیشن موبایل
Top