کمک در عمل جراحی ستون فقرات با  استفاده از هالولنز

کمک در عمل جراحی ستون فقرات با استفاده از هالولنز

دکتر Henrique Lampert، جراح ستون فقرات ارتوپد به همراه شریک خود، دکتر Bruno Gobbato مشغول به کار در موسسه ی Instituto de Ortopedia e Traumatologia de Jaraguá do Sul در Santa Catarina برزیل هستند و برای کمک به یک عمل شایع برای آرترودز ستون فقرات، که معمولا فیوژن ستون فقرات نامیده می شود و در آن از پیچ برای تثبیت بخش هایی از ستون فقرات که در آن، حرکت موجب بروز درد و دیگر مسائل می شود استفاده می گردد، از این دستگاه بهره می برند. آن ها از این هدست برای راهنمایی جراحان به منظور دقیق تر قرار دادن ساقه ی این پیچ ها استفاده می کنند، تا از بروز مشکلاتی مانند آسیب های عصبی و شل شدن ایمپلنت، که می تواند با قرار دادن نادرست پیچ ها ایجاد شود، جلوگیری گردد.

هالولنز با یک مدل سه بعدی از ستون فقرات بیـمار که از طریق سی تی اسکن سه بعدی به دست آمده و شامل مسیر ایده آل پیچ است، به تجسم تیم جراحی کمک می کند. این تیم اشاره می کنند که هالولنز از تکنولوژی سی تی اسکن حین عمل، که تنها در چند مکان خاص در دسترس است، ارزان تر و قابل دسترس تر می باشد.

آن ها اشاره داشته اند که تنها مساله ی موجود، قدرت رندر واقعی دستگاه است، به طوری که آن ها احساس می کنند در مورد اندازه و سطح جزئیات مش سه بعدی که هالولنز پشتیبانی می کند و همچنین نرخ فریمی که می تواند از یک مدل پیچیده تولید کند، تا حدودی با محدودیت مواجه اند. از سوی دیگر آن ها به میدان دید “محدود” علاقه نشان داده اند، آن گونه که به آن ها اجازه می دهد تا یک نمای بدون مزاحم از سایر صفحات و موارد دیگری که توسط هالولنز تولید نمی شود، در اختیار داشته باشند.

این روش هنوز تجاری سازی و عمومی نشده است، اما دکتر Lampert امیدوار است که بتواند یک دوره ی آموزشی را برای سایر جراحان علاقه مند به هالولنز که می توانند این شیوه را پیاده سازی کنند، برگزار کند.


مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.


تلفن


آدرس

اصفهان: خیابان مدرس نجفی

ایمیل
info@novinweb.com
خدمات
میزبانی وب
میزبانی بانک اطلاعاتی
راه اندازی سرور
راهکارها
سیستم های توزیعی
مهندسی مدل رانده
توسعه فرایند نرم افزار
محصولات
وب سایت اختصاصی
برنامه کاربردی
اپلیکیشن موبایل
Top