مایکروسافت در حال توسعه ی نوعی هوش مصنوعی است که می تواند به دیگر هوش های مصنوعی خواندن و درک کردن بیاموزد!

هوش مصنوعی مایکروسافت در حال حاضر در زمینه ی “قوه ی ادراک ماشین از خواندن” (Machine Reading Comprehension) در مقایسه با دیگر هوش های مصنوعی پیش رو است. این هوش مصنوعی با استفاده از یک موتور جستجو، به عنوان مثال، قادر است بخشی از یک مطلب را خوانده و در صورت وجود یک سؤال، آن را به طور مختصر و کوتاه جواب دهد و اگر سؤالی مطرح نشده است، هوش مصنوعی سؤالی را مطرح و سپس خودْ به آن پاسخ می دهد. 

هوش مصنوعی گفته شده تا کنون تنها با کمک مقدار عظیمی از سؤالات و جواب هایی که به طور دستی طبقه بندی شده بودند کار می کرد، اما مایکروسافت اخیرا توانسته است روشی را ابداع کند که می توان هوش مصنوعی را تعلیم داد تا اطلاعات مهم و کلیدی یک مطلب را از اطلاعات جزئی آن تشخیص داده و به طور خودکار سؤال و جوابی مرتبط به هم را از داده های به دست آمده مطرح کند. عکس زیر مثالی از فرایند گفته شده است:

در مقاله ی بالا از شبکه خبری CNN نوشته شده است که پنج نفر از اروپا به یک سفر غواصی در اندونزی رفته بوده اند که در راه، به یک اژدهای کومودو برخورد کرده و مجبور بودند با آن جنگیده تا گروه نجات سر برسد. در این گروه، سه نفر بریتانیایی، یک نفر اهل فرانسه و دیگری اهل سوئد بوده است. هوش مصنوعی مایکروسافت پس از خواندن این مطلب، سؤال و جوابی را به طور خودکار مطرح کرده است.

ـ سؤال مطرح شده توسط هوش مصنوعی: چند تن از اعضای این گروه بریتانیایی بوده اند؟

ـ جواب مطرح شده توسط هوش مصنوعی: سه نفر.

هوش مصنوعی گفته شده به طور خودکار از این موردْ داده تولید کرده و میزان دانش خود، یا به عبارتی “داده ی های خود” را افزایش داده و مانند یک کودک، تجربه پیدا می کند. با ساختن داده از مواردی مانند مثال گفته شده، میزان دانش و توانایی این هوش مصنوعی به مرور بیشتر شده و در نتیجه، می توان داده های این هوش مصنوعی را در اختیار هوش های مصنوعی دیگر گذاشت.

مایکروسافت با استفاده از سیستم SynNet توانسته است بدون استفاده از هیچگونه داده ی اضافی برای یادگیری هوش مصنوعی خود، نتایج دقیق تر و قابل اعتماد تری را از سوی آن دریافت کند. به لطف این امر، هوش های مصنوعی خواهند توانست به زودی به ماشین های با قوه ی ادراک کامل از خواندن مطالب بدل شوند.

این موضوع می تواند اخطار های اخیر های آقای Elon Musk در رابطه با هوش های مصنوعی پیشرفته را تأیید کند، چرا که با این قابلیت جدید از سوی مایکروسافت، هوش های مصنوعی قادر خواهند بود داده جمع آوری کرده و یا حتی به ساختن داده بپردازند و از آنجا که اینترنت منبع عظیمی از داده های مختلف است، هوش های مصنوعی به سادگی می توانند در رابطه با هر موضوع اطلاعات داشته باشند. با این حال، مایکروسافت قصد دارد که این پروژه را هر چه بیشتر وسعت دهد.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.


تلفن


آدرس

اصفهان: خیابان مدرس نجفی

ایمیل
info@novinweb.com
خدمات
میزبانی وب
میزبانی بانک اطلاعاتی
راه اندازی سرور
راهکارها
سیستم های توزیعی
مهندسی مدل رانده
توسعه فرایند نرم افزار
محصولات
وب سایت اختصاصی
برنامه کاربردی
اپلیکیشن موبایل
Top