راهکارهایی برای غلبه بر ترس و رنج مالکیت کسب و کار

هیچ‌کس هرگز نگفته که کارآفرینی کار ساده‌ای است. بسیاری از صاحبان کسب‌وکار همه‌ی روح و زندگی خود را روی کارشان می‌گذارند، ‌برای اینکه شدیداً به بینش و هدف خود مشتاق‌اند. اگرچه این کیفیت از کار قابل‌ تحسین است؛ ‌ولی کارآفرینان باید به یاد داشته باشند که آن‌ها هم انسان هستند. در مصاحبه‌ای از چندین کارشناس پرسیده شده است که کارآفرینان چطور می‌توانند حرکتی روبه‌جلو برای کار مؤثرتر داشته باشند؟ در پاسخ به این سؤال، آلیسون آیرین، مؤسس شرکت Organisation Solutions، در مورد راه‌هایی برای پیشرفت آهسته‌ی فعلی در راستای موفقیت بلندمدت، اسکات جردن، مؤسس شرکت SCOTTeVEST، در مورد بازاریابی، مدیریت ریسک و هنر ظریف پیگیری، چیس جاوریس مؤسس شرکت CreativeLive، در مورد روش‌هایی برای پیروزی بر ترس‌ها صحبت کرده‌اند. آیا زمان آن نرسیده است که بر این موانع غلبه کنید؟


ساعت‌های بی‌پایان کارآفرینی

بسیاری از کارآفرینان می‌خواهند محدودیت‌هایی مثل ساعات غذا خوردن و خوب خوابیدن را دور بزنند و شور و هیجان خود را که محصول انسان بودن آن‌ها است، کنار بگذارند. آلیسون آیرینگ هشدار می‌دهد که اعتیاد کارآفرینان به کار، می‌تواند عواقبی جدی در پی داشته باشد. به‌عنوان یک کارآفرین، می‌دانید چه زمانی باید توقف و تجدید قوا کنید؟ راهی شخصی پیدا کنید که اثر خستگی ساعت‌های مداوم کار بی‌وقفه را به حداقل برساند.
برای رسیدن به موفقیت بلندمدت، باید گاهی سرعتتان را کم کنید

وقتی نسبت به کاری به‌شدت پرشور و پرانگیزه هستیم، به نظرمان عجیب می‌آید که بخواهیم پیشروی‌ خود را به سمت موفقیت متوقف کنیم. متأسفانه بدن ما همیشه نمی‌تواند پا به‌ پای ذهنمان حرکت کند. شما باید خودتان را تقویت کنید. ایرینگ در کتاب «تحریک رشد: چرا توقف هوشمندانه باعث موفقیت بلندمدت می‌شود» می‌گوید شما می‌توانید موفقیتی پایدار داشته باشید، به این شرط که پی ببرید چه زمانی باید صبر کنید، چه زمانی باید عقب‌گرد داشته باشید و چه زمانی دوباره به جلو حرکت کنید. به‌این‌ترتیب هم برای شرکتتان رهبر بهتری خواهید بود و هم نگهبان بهتری برای سلامت بدنتان هستید.
هنگامی‌که بصیرت شما دچار تزلزل می‌شود، متمرکز باقی بمانید

هر انسان در طول روز به میزان مشخصی می‌تواند کار کند. آیا می‌دانید زمانی که دچار رکود یا ایستایی می‌شوید، چطور می‌توانید تمرکز خود را بازیابید؟ ثبات یکی از الزامات ساخت و بقای کسب‌وکار است و شما نباید اجازه دهید تمایلتان به موفقیت، مهارت‌های رهبری شما را مختل کند. آیرینگ می‌گوید هنگامی‌که به‌ سختی برمی‌خورید، بینش شما دچار تزلزل می‌شود و ذهنتان مسیرهای مختلف را جستجو می‌کند، باید متمرکز باقی بمانید. به‌این‌ترتیب پله به پله بالا می‌روید و شرکتتان را روی خطی باثبات و بی نوسان، از سقوط نجات می‌دهید. 
گاهی رشد شرکت، مستلزم پذیرفتن ریسک‌های بالا است

تزریق سرمایه یا پول زیاد به کسب‌وکار، به دلایل مختلفی می‌تواند دلهره‌آور باشد. شما هزینه‌ی زیادی را وارد پروسه‌ای می‌کنید که از نتیجه‌ی آن اطمینانی ندارید. جردن تجربیات خود را در زمینه‌ی ریسک‌پذیری مثال می‌زند. او در یک شرکت نوپا، ۱۵۰ هزار دلار روی تبلیغات رسانه‌ای سرمایه‌گذاری کرد. گرچه در آن زمان پرداخت این مبلغ برای او آسان نبود، ولی نتیجه و دستاورد فوق‌العاده‌ای داشت؛ به‌طوری‌که امروز شرکت SCOTTeVEST بودجه‌ی تبلیغات خود را تا ۳ میلیون دلار بالا برده است. البته یادگیری استراتژی‌های مدیریت ریسک یکی از مهم‌ترین قدم‌هایی است که کارآفرینان را به رهبری خوب تبدیل می‌کند.
ترس ماهیتی واقعی دارد، اما نباید بگذارید شما را فلج کند

هرچه رؤیاهای بزرگ‌تر و اهداف ارزشمندتری داشته باشید، ترس‌های بزرگ‌تری به سراغ شما می‌آیند. ولی این ذهن شما است که به ترس‌هایتان پروبال می‌دهد. مطمئن باشید که هیچ ببری قرار نیست شما را ببلعد! چیس جارویس، مؤسس CreativeLive دیدگاهی طنزآمیز دارد؛ مبنی بر اینکه شیطانی در ذهن ما است که ما را به عقب می‌راند. ترس، بزرگ‌ترین دشمنی است که در راه موفقیت باید بر آن چیره شوید. شما باید الهام‌بخش تیمتان باشید و به آن‌ها انگیزه بدهید، پس ابزارها، راه‌ها و متدهایی پیدا کنید که ترستان را کاهش دهند تا بتوانید هدف و مأموریت خود را تکمیل کنید.


مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.


تلفن


آدرس

اصفهان: خیابان مدرس نجفی

ایمیل
info@novinweb.com
خدمات
میزبانی وب
میزبانی بانک اطلاعاتی
راه اندازی سرور
راهکارها
سیستم های توزیعی
مهندسی مدل رانده
توسعه فرایند نرم افزار
محصولات
وب سایت اختصاصی
برنامه کاربردی
اپلیکیشن موبایل
Top